Forum FORUM WĘDKARZY WYCZYNOWYCH Strona Główna FORUM WĘDKARZY WYCZYNOWYCH
NAJWIĘKSZE W POLSCE KOMPENDIUM WIEDZY O WĘDKARSTWIE WYCZYNOWYM!
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Budowa zestawu na kanal - artykul

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUM WĘDKARZY WYCZYNOWYCH Strona Główna -> WYWIADY i PORADY
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzysztof




Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 2973
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 27 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 19:33, 21 Lut 2010    Temat postu: Budowa zestawu na kanal - artykul

Zestaw na Kanał Żerański


Na wody stojące i lekko płynące do budowy zestawów używam żyłki SLR - jako głównej i przyponowej. Niektórzy używają innej żyłki głównej i innej na przypony. Nie wiem czemu tak bo żyłka jednej firmy to te same właściwości zwłaszcza przy małych średnicach, których na ogół używamy przy budowie takich zestawów. Swoje zestawy robię z żyłki o średnicy 0,09 - 0,10. Przypony to 0,06 - 0,08.


[link widoczny dla zalogowanych]


Spławików używam takiego kształtu, gdyż ładnie pokazują brania podnoszone. "Przedłużam" korpus spławika malując na czarny kolor ok. 1 cm antenki. Dobrze mieć jakieś farbki fluo do ewentualnej zmiany koloru antenki, gdy wymagają tego różnego rodzaju cienie na wodzie. Jakiej firmy spławik? To już kwestia gustu. Ma być łowny i dobrze pokazywać branie ryb.


[link widoczny dla zalogowanych]


Obciążenie to miękkie śruciny ze względu na małe średnice żyłek. Jeśli stosuję do budowy zestawu oliwkę to koniecznie z igielitem wewnątrz...powody te same co przy miękkich śrucinach. Rozkład obciążenia pokazany na zestawach to tak zwana "wyjściówka" oczywiście. Spławik wyważamy do granicy czarno - czerwonej. Śrucina sygnalizacyjna jak najmniejsza ale jej uniesienie musi być widoczne na spławiku - czarny odcinek antenki musi być widoczny ponad lustrem wody. Właściwe rozmieszczenie po treningu lub korygujemy w trakcie łowienia.


[link widoczny dla zalogowanych]


Na wędkowanie w Kanale Żerańskim robię zestawy o wyporności 0,2; 0,3; 0,5; 0,75; 1,0; 1,5 grama po dwa z każdego rodzaju - wszystkie na śrucinach. Dodatkowo do "szybkiego" łowienia, gdy ryba bardzo dobrze współpracuje szykuję zestawy 0,75; 1,0; 1,5; 2,0 gramy gdzie głównym obciążeniem jest oliwka.


[link widoczny dla zalogowanych]


Używam do takiego wędkowania haczyków w rozmiarach 24, 22, 20, 18. Firma? Tak jak w przypadku spławików. Każdy ma jakąś ulubioną i najbardziej łowną Smile. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na ostrość haczyka jak i "żywotność" cieniutkiego przyponu. Tu nie ma oszczędzania. Ja po każdych zawodach zmieniam używany przypon zwijając zestawy a jeśli dużo łowię w trakcie to po maksymalnie godzinie łowienia jednym zestawem też to robię. Unikniemy w ten sposób zerwania jakiejś dorodnej wiosennej "mamuśki" Smile.

Przynęta to zdecydowanie ochotka. Ale trzeba pamiętać i o pince. Jeśli jest dużo ryby w łowisku szybciej łowimy i często większe sztuki odławiamy.

Myślę, że tak zbudowane zestawy posłużą nie jednemu z młodych adeptów naszego wspaniałego hobby.

Wszelkie pytania i komentarze do artykułu kierujemy tutaj :

http://www.wyczyn.fora.pl/metoda-i-taktyka,13/budowa-zestawu-na-kana-do-artyku-u,13009.html#83869


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum FORUM WĘDKARZY WYCZYNOWYCH Strona Główna -> WYWIADY i PORADY Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin