 |
FORUM WĘDKARZY WYCZYNOWYCH NAJWIĘKSZE W POLSCE KOMPENDIUM WIEDZY O WĘDKARSTWIE WYCZYNOWYM!
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
nodan
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 760
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 6 razy Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Grudziądz
|
Wysłany: Pon 21:08, 09 Kwi 2007 Temat postu: Zaneta na zawody |
|
|
Wkrotce mam zawody (rozpoczecie sezonu) na Jeziorze na którym jest lekko muliste. Kiedys obficie wystepowal tam karp. Teraz dominuje tam drobna ryba: ploc, leszcyk, ukleja, krap. Glebokosc 10-13metrow od brzegu to od 1,5 do 2,5 metra. Dużo ksztaków i malo tataraku z brzegu. Czekam na jakąs propozycje mieszanki zanetowej, która moglbym zastosowac na ta wode. Nie lowilem tam prawie 7 lat i chce przed zawodami pojechac na trening wolalbym wtedy eksperymentować. Dno jest cimne. Proszę po pardy. Z góry dziekuje
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
 |
|
 |
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
stefiman
Gość
|
Wysłany: Pon 21:30, 09 Kwi 2007 Temat postu: Re: Zaneta na zawody |
|
|
nodan napisał: | Wkrotce mam zawody (rozpoczecie sezonu) na Jeziorze na którym jest lekko muliste. Kiedys obficie wystepowal tam karp. Teraz dominuje tam drobna ryba: ploc, leszcyk, ukleja, krap. Glebokosc 10-13metrow od brzegu to od 1,5 do 2,5 metra. Dużo ksztaków i malo tataraku z brzegu. Czekam na jakąs propozycje mieszanki zanetowej, która moglbym zastosowac na ta wode. Nie lowilem tam prawie 7 lat i chce przed zawodami pojechac na trening wolalbym wtedy eksperymentować. Dno jest cimne. Proszę po pardy. Z góry dziekuje |
Nodan, skoro nie byłeś tam aż 7 lat to na pierwszy raz powinieneś wziąć kilka mieszanek i wyselekcjonować najlepszą oraz określić zapach, ale nie jakieś ful wypas drogie! Proste mieszanki o różnych zapachach i nie dużo!. Np. Etange sensasa ciemny z epiceine i gardonix noir lub Vanilia z kolendrą + ziemia i pinka i ew. jok jak będziesz miał (max. 1/3 op), coś z Marcela np. Super Match ciemny z odrobiną Gold Pro + Carmel MVD (również max. 1/3 op + jok i pinka i ziemia), jakąś uklejową np. Traper (z jedwabnikiem) + 2 op. budyniu bananowego + gardonix ew. abletix. To tylko propozycja. Masz jedną płociową, leszczykową i uklejową. Tyczkę ci na pierwszy raz odradzam. Weź lepiej sobie jakąś zgrabną 7-mkę i kilka krótszych w tym uklejówki i pokombinuj z zanętą. Dopiero następny trening zrób z tyczką po wnioskach.
Ostatnio zmieniony przez stefiman dnia Wto 6:27, 10 Kwi 2007, w całości zmieniany 2 razy
|
|
Powrót do góry |
|
 |
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
misiok
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 100
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Śląsk
|
Wysłany: Pon 22:07, 09 Kwi 2007 Temat postu: |
|
|
Stefiman a dlaczego odradzasz tyczkę i zamiast tego proponujesz bata? Bardzo ciekawi mnie taki wybór. Jeśli będzie uzasadniony to i ja się do niego będę stosował. Pozdrawiam!
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
 |
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
stefiman
Gość
|
Wysłany: Pon 22:22, 09 Kwi 2007 Temat postu: |
|
|
misiok napisał: | Stefiman a dlaczego odradzasz tyczkę i zamiast tego proponujesz bata? Bardzo ciekawi mnie taki wybór. Jeśli będzie uzasadniony to i ja się do niego będę stosował. Pozdrawiam! |
Dlatego bat aby nie związać się tyczką z jednym miejscem na pierwszym treningu po 7 latach. Z bacikiem można się przemiścić wzdłuż brzegu i potestować różne zanęty a i przy okazji poznać ukształtowanie dna w kilku miejscach. Ja przynajmniej tak robię na nowych zbiornikach. Przynajmniej na 1-wszym treningu. Nigdy nie wrzucam kilku różnych zanęt w jedno miejsce, bo w końcu nie wiem czy ryby weszły w tą nową czy może dopiero w starą. A tak w kilku różnych miejscach i sprawa jasna.
Ostatnio zmieniony przez stefiman dnia Wto 16:38, 10 Kwi 2007, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
 |
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
zydek007
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 608
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 10 razy Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Olsztyn
|
Wysłany: Wto 6:19, 10 Kwi 2007 Temat postu: |
|
|
Napisz konkretnie z jakiej półki chciałbyś zanęte to już coś pomyślimy. Bym Ci proponowal wziąć i posypać rożnych mieszanek. Na trening spróbój tak: paczkę leszcza+paczkę płoci+pół paczki gliny rozpraszającej+ aromix sensasa w zależności czy więcej będzie płoci czy leszcza( to dodasz w trakcie łowienia ze spryskiwacza)
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
 |
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
nodan
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 760
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 6 razy Ostrzeżeń: 0/5 Skąd: Grudziądz
|
Wysłany: Wto 18:23, 10 Kwi 2007 Temat postu: |
|
|
NO chcialbym sie zmiescic w 40-50zł na zawzodach więc interesuje mnie raczej średnia półka.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
 |
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
stefiman
Gość
|
Wysłany: Wto 18:52, 10 Kwi 2007 Temat postu: |
|
|
nodan napisał: | NO chcialbym sie zmiescic w 40-50zł na zawzodach więc interesuje mnie raczej średnia półka. |
Nodan, potrzebujesz paczkę zanęty i ćwiartkę joka, trochę robactwa i zapach. Tak na prawdę możesz sobie pozwolić nawet na najdroższą zanętę. Jeżeli chcesz się zmieścić w tej kwocie razem z treningami zapomnij o sukcesach! Nikt bez twoich obserwacji i niestety bez kosztów nie poda ci jakiejś super mieszanki przez neta, nawet jak byś fantastycznie opisał każdy szczegół łowiska!
|
|
Powrót do góry |
|
 |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
|